Fotbollsskolan

Senast uppdaterad:

30:e mars 2012

Miniligan 2012

"Miniligan" är fotbollsskolan i IFK Haninge och är en liten liga för våra yngsta i spelare. Alla knattar är välkomna ner. Vi kör lite lättare övningar och avslutar träningspassen med att vi delar in oss i lag och spelar matcher på skoj, utan att lägga någon fokus på resultatet. Vi ska ha kul på plan, ta gärna med er lite saft och bullar till efter matcherna. Det är dom värda!

Ni föräldrar är med och hjälper till och coachar lagen. Vi kör endast matcher på skoj och det viktiga är att ha kul. Så byt om och kom ner med oömma kläder + sköna skor och var med oss och ha kul på planen.

I Handen, på Torvalla IP på söndagarna, så har vi kaféet (Offside Kafé) öppet dessa dagar och där kan man köpa lite kaffe, festis och ev nån bulle. Perfekt  till er föräldrar som kommer ner och hejar och hjälper till.

MINILIGAN "Ligan för våra små spelare, med stora drömmar"

Denna hemsida är skapad i anySite
Telefon kansli: 070-321 22 88 | E-post: kansliet@ifkhaninge.se